Главная страница » Абрикос: як врятувати дерево від весняних приморозків

Абрикос: як врятувати дерево від весняних приморозків

Абрикос – це сонячний плід, який завоював серця багатьох садівників своєю солодкістю та ароматом. Проте весняні приморозки можуть стати бідою для абрикосових дерев, особливо в умовах змінливого клімату. Дізнайтесь, як ефективно захистити абрикос від негоди весняних холодів.

День Святого Валентина, Цветок В Снегу

Підготовка до приморозків

Ті, хто має на ділянці абрикос, знають – попереджений, значить озброєний. Тому краще підготуватись, аніж проґавити:

Вибір місця посадки

Правильне місце посадки – перший крок до збереження абрикоса від приморозків. Обирайте високо розташовані місця, адже холодне повітря має здатність «стояти» в ямах.

Вибір морозостійких сортів

Вибирайте сорти абрикоса, які відзначаються підвищеною морозостійкістю. Деякі сорти можуть переносити навіть невеликі весняні заморозки без серйозних наслідків.

Захист від приморозків

Що можна зробити, якщо на дворі весна, а на термометру – 0 або мінус?

  1. Укриття. Перед очікуваною негодою створіть укриття для молодих пагонів абрикоса. Використовуйте солом’яні мати або агроволокно, щоб захистити найбільш вразливі частини рослини.
  2. Зрізання квіткових бруньок. Якщо весняні приморозки передбачаються надто сильними, розгляньте можливість зрізання квіткових бруньок. Це може допомогти зберегти енергію рослини та запобігти ураженню плодових бруньок.

Врятування після приморозків

Якщо приморозок стався, а ви про це не знали, дійте так:

  • Обстежте шкоду. Після приморозків детально обстежте абрикосове дерево на наявність заморожених частин. Вирізайте та видаляйте уражені гілки.
  • Сприяйте відновленню. Допоможіть рослині відновитися, застосовуючи комплексне добриво та регулярно поливаючи. Це сприятиме активному росту та розвитку нових пагонів.

Перевірений метод: вогнище

Вогонь – це завжди додаткове тепло, яке може бути корисним для рослин у періоди низьких температур та навіть врятувати квіти та молоді плоди. Розпаліть вогнища у стратегічних місцях біля абрикосових дерев чи вздовж рядів саду, щоб тепловий потік був розподілений рівномірно. Це може допомогти зменшити ризик ураження пагонів негодою.

Врятувати абрикос від весняних приморозків можливо за допомогою правильної підготовки та уважного догляду. Знання про особливості вирощування та заходи захисту допоможуть вашому абрикосовому дереву радувати вас смачними плодами, навіть після непередбачених весняних холодів.

admin

Вернуться наверх